foto1
Reprezentacja sekcji ringo
foto1
Reprezentacja sekcji ringo
foto1
Mistrzyni w kategorii żaczek
foto1
Mistrzynie w grze deblowej
foto1
Ogólnopolski Turniej Ringo w Goszczynie
Witamy na stronie sekcji RINGO

Drużynowe Mistrzostwa Szkoły w Ringo rozegrano w dniu 12 marca 2016 r. Zawody rozgrywano w 6 kategoriach wiekowych, do rywalizacji przystąpiło 24 drużyny . W kategorii klas 2-4 SP, wśród dziewcząt zwyciężyła drużyna kl. 4b, a wśród chłopców kl. 4b. W kategorii klas 5-6, zarówno wśród dziewcząt i chłopców zwyciężyły drużyny kl. 6. W gimnazjum zwyciężyły drużyny kl. III.

Rywalizacja toczyła się na wyrównanym poziomie, a finałowe pojedynki były niezwykle emocjonujące, zawodom towarzyszyła miła sportowa atmosfera.
Na zakończeniu turnieju zwycięzcom wręczono pamiątkowe puchary, wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i słodycze ufundowane przez Ferrero.

Czytaj więcej...

Trójka ringowców z  naszej sekcji UKS wystartowała z sukcesami w halowym turnieju w ringo, który rozegrano podczas ferii na hali sportowej w Mogielnicy.

Wyniki naszych ringowców:

Kategoria młodziczki – 1 miejsce, Martyna Kot.

Kategoria kadetki – 1 miejsce, Beata Chochlewicz.

Kategoria junior – 3 miejsce, Hubert Komorowski.

Czytaj więcej...

Członkowie naszej sekcji w piątek 21 października uczestniczyli w konferencji naukowo-metodycznej która odbyła się w Poznaniu na Akademii Wychowania fizycznego. Organizatorami wydarzenia były Polskie Towarzystwo Naukowe Kultury Fizycznej (oddział w Poznaniu) oraz Polskie Stowarzyszenie Naukowe Animacji, Rekreacji i Turystyki.
O specyfice gry w ringo i jej wielu walorach: zdrowotnych, społecznych i wychowawczych, przy wypełnionej po brzegi sali wykładowej opowiadali goście – prof. dr hab. Włodzimierz Starosta – ceniony specjalista z teorii sportu i antropokinezjologii, prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Motoryki Sportowej (IASK), propagator i aktywny zawodnik ringo oraz dr n. med. Krystyna Anioł-Strzyżewska – prezes Polskiego Towarzystwa Ringo, małżonka twórcy ringo – Włodzimierza Strzyżewskiego.
Goście wygłosili dwa wykłady: „Specyfika gry w ringo i jej walory” oraz „Walory zdrowotne ringo”, podczas których przedstawili naukowe fakty związane z korzyściami uprawiania omawianej dyscypliny sportu oraz zachęcali do bliższego zapoznania się z tą formą aktywności fizycznej, podkreślając jej uniwersalny charakter.
Po wykładach, w hali sportowej odbyły się zajęcia praktyczne prowadzone przez trenera Mariusza Wangryna oraz zawodników reprezentacji Polski. Szkolenie miało na celu uruchomienia w AWF Poznań zajęć z ringo dla studentów Wydziału Turystyki i Rekreacji. W najbliższym czasie przygotowane zostanie również oferta dla Wydziału WFSiR.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Szkoły w RingoW sobotę 7 maja na stadionie szkolnym zebrali się pasjonaci ringo, którzy rywalizowali o miano „Mistrza Szkoły” w sześciu kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych (do 10 lat) zwyciężyli Julia Grzegorzewska i Patryk Dąbrowski, w kategorii młodzików (11-13 lat) po mistrzowski tytuł sięgnęli Martyna Kot i Bartłomiej Stępień. Mistrzami Gimnazjum zostali Beata Chochlewicz i Dawid Mruk.

Mistrzostwa były kolejnym etapem przygotowania reprezentacji do startu w turniejach ogólnopolskich i Mistrzostwach Polski w Ringo.

Piękna pogoda sprzyjała sportowej rywalizacji, ringowcom towarzyszył dobry nastrój. Gratulujemy osiągniętych wyników!

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Turniej w Miłkach rozegrano 11 czerwca 2016 r. Miłki przywitały ringowców arktycznym chłodem, deszczem i silnym wiatrem. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych rywalizacja sportowa o punkty do rankingu ogólnopolskiego rozgrzewała zawodników i mogliśmy obejrzeć wiele pasjonujących pojedynków.
Nasza reprezentacja ringowców odnotowała kolejne sukcesy.

Czytaj więcej...

Kalendarz

Kwiecień 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Najbliższe zawody

So Maj 18 @10:00 - 04:00PM
Grand Prix w Ringo

Gościmy

Odwiedza nas 224 gości oraz 0 użytkowników.