W dniu 1 października 2016 r. w Goszczynie na stadionie przy Zespole Szkół Publicznych po raz piąty rozegrano Ogólnopolski Turniej w Ringo zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Goszczyn. W zmaganiach sportowych uczestniczyło 128 ringowców z 14 klubów z Polski w grach indywidualnych i dwójkowych.
W uroczystym otwarciu turnieju wzięli udział: przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki - Pani Katarzyna Głowacka, wójt Gminy Goszczyn – Pan Sławomir Słabuszewski, prezes Polskiego Towarzystwa Ringo – Pani Krystyna Anioł-Strzyżewska, dyrektor ZSP w Goszczynie Pan Mariusz Wangryn. Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwało 14 sędziów i dwuosobowy sekretariat zawodów.
Pogoda dopisała zawodnikom i organizatorowi, po sześciu godzinach zmagań i zaciętej walki o każdy punkt na 16 boiskach, wyłoniono zwycięzców w kategoriach wiekowych: żak -Wojnar Adrian, MUSK Jedlicze; żaczki - Anna Szporko, UKS „Olimpia” Miłki; młodzik - Janocha Michał, MUSK „Podkarpacie” Jedlicze; młodziczki - Kot Martyna, UKS Goszczyn; kadet - Mruk Dawid, UKS Goszczyn; kadetka - Wangryn Monika, UKS Mogielnica; otwarta mężczyzn - Trawczyński Dominik, UKS Mogielnica, otwarta kobiet - Kowalczyk Izabela, Kurpiowskie Towarzystwo Ringo.
Kategorie dwójkowe: dwójki dziewcząt do lat 13 - Rydzewska Martyna i Lejman Marta, UKS „Olimpia” Miłki; dwójki chłopców do lat 13 - Barański Szymon i Trzaska Dawid – UKS „Błękitni” Olkowice; dwójki dziewcząt do lat 16 - Gabryszewska Hanna i Brzozowska Zuzanna, Warszawskie Towarzystwo Ringo; Dwójki mieszane - Trawczyński Dominik, Kłopotowska Agnieszka.
dwójki chłopców do lat 16 - Leszczyński Michał i Sirodzki Adam, Warszawskie Towarzystwo Ringo.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki ufundowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i koszulki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grójcu, finaliści dyplomy i statuetki.
Organizatorzy dziękują lokalnym sadownikom za dostarczone owoce dla uczestników turnieju.
Wyniki naszych reprezentantów
Miejsce |
Kategoria Żak |
6 |
Głogowski Bartosz – UKS Goszczyn |
12 |
Jaworski Bartłomiej – UKS Goszczyn |
Kategoria Żaczka |
|
5 |
Grzegorzewska Julia – UKS Goszczyn |
9 |
Metelska Wiktoria – UKS Goszczyn |
Kategoria Młodzik |
|
2 |
Trzaska Kacper – UKS Goszczyn |
9 |
Wiewiór Michał – UKS Goszczyn |
19 |
Tomaszewski Mikołaj – UKS Goszczyn |
Kategoria Młodziczka |
|
1 |
Kot Martyna – UKS Goszczyn |
6 |
Sendek Amelia – UKS Goszczyn |
8 |
Radecka Dominika – UKS Goszczyn |
21 |
Białkowska Patrycja – UKS Goszczyn |
22 |
Przybysz Julia – UKS Goszczyn |
23 |
Szewczyk Zofia – UKS Goszczyn |
Kategoria Kadet |
|
1 |
Mruk Dawid – UKS Goszczyn |
6 |
Komorowski Konrad – UKS Goszczyn |
Kategoria Kadetka |
|
9 |
Dominika Pietrusińska – UKS Goszczyn |
Kategoria Otwarta Mężczyzn |
|
4 |
Komorowski Hubert – UKS Goszczyn |
6 |
Rożek Adam - UKS Goszczyn |
Kategoria Dwójki dziewcząt do lat 13 |
|
2 |
Kot Martyna || Radecka Dominika - UKS Goszczyn |
6 |
Białkowska Patrycja || Sendek Amelia - UKS Goszczyn |
Kategoria Dwójki chłopców do lat 13 |
|
2 |
Trzaska Kacper || Stępień Hubert - UKS Goszczyn |
Kategoria Dwójki chłopców do lat 16 |
|
2 |
Mruk Dawid || Komorowski Konrad - UKS Goszczyn |
Dwójki mieszane |
|
4 |
Komorowski Hubert || Kowalczyk Izabela - UKS Goszczyn |